Βιλαέτεια 2019

Το Σάββατο 15 Ιουνίου, στο Δημοτικό στάδιο του Πύργου, οι αθλητές του Αθηνόδωρου έδωσαν για μια τελευταία φορά τον καλύτερό τους εαυτό, πριν το πρώτο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα για την καλοκαιρινή σαιζόν του 2019, παίρνοντας μέρος για 2η χρονιά στην ημερίδα 'Βιλαέτεια'. Με μια πολυπληθή ομάδα, κατάφεραν οι αθλητές μας να κάνουν για μια ακόμη φορά αισθητή την παρουσία τους.

Τα αποτελέσματα:

ΑΝΔΡΕΣ

Στο ύψος άλμα εις ύψος, ο Μιχάλης Καΐπης κατέκτησε το χρυσο μετάλλιο με επίδοση 1.95

Στα 400μ, ο Νίκος Γεωργίου κατέλαβε την 3η θέση, με επίδοση 54.44

Στα 200μ, ο Άγγελος Πήττας κατετάγη 9ος, με επίδοση 25.98

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Στα 400μ, η Εμμανουέλα Κούρτη κατέλαβε την 2η θέση, με χρόνο 62.02. Στο ίδιο αγώνισμα, η Σωτηρία Δημητρίου κατέλαβε την 3η θέση, με χρόνο 63.87

Στο άλμα εις ύψος, η Μαρία Κατσούλη κατέλαβε την 2η θέση, με επίδοση 1.40

Στα 100μ, η Μαρίνα Γιαννάδη, κατέλαβε την 3η θέση στο βάθρο, με επίδοση 13.22

Στα 200, η Μαρίνα Γιαννάδη κατέλαβε την 4η θέση, με χρόνο 26.73 και η Εμμανουέλα Κούρτη την 7η θέση, με χρόνο 27.58. Στο ίδιο αγώνισμα η Ελένη Λουλεμέ κατετάγη 16η, με χρόνο 30.24

Στα 800μ, η Δήμητρα Ανδριοπούλου, κατέλαβε την 4η θέση, με επίδοση 2.25.76

Στο άλμα εις μήκος, η Βιολέτα Αποστολοπούλου, με επίδοση 3.89, κατετάγη 8η

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Στον ακοντισμό, η Μαρία Κατσούλη, κατετάγη 5η, με επίδοση 24.40

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α'

Στα 150μ, ο Χρήστος Δημητρίου κατέκτησε την 1η θέση, με επίδοση 18.80. Στο ίδιο αγώνισμα, οι Γιάννης Μέγαρης και Κατσαρός Ανδρέας, με επιδόσεις 19.64 και 20.90, κατέλαβαν την 9η και 15η θέση, αντίστοιχα.

Στο άλμα εις ύψος, ο Γιάννης Βαρβίας κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, με επίδοση 1.70

Στην σφαιροβολία, ο Χρήστος Δημητρίου κατέλαβε την 3η θέση, με επίδοση 11.16 και ο Κατσαρός Ανδρέας την 4η θέση, με επίδοση 7.55

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α'

Στην σφαιροβολία, η Ασημίνα Ασημακοπούλου, κατέκτησε την 2η θέση με επίδοση 9.53 και η Βιολέτα Μέγαρη την 8η θέση, με επίδοση 8.42

Στα 1000μ, η Έλενα Μούκα, κατέκτησε την 2η θέση με επίδοση 3.19.76, η Μαρία Παπαπέτρου την 5η θέση, με χρόνο 3.34.82 και η Κωνσταντίνα Παλαιολογοπούλου την 8η θέση, με χρόνο 3.53.98

Στον ακοντισμό, η Μαρία Κουνινιώτη, με επίδοση 23.48, κατέλαβε την 5η θέση, η Ανδριάνα Σανδραβέλη την 6η θέση, με επίδοση 22.76 και η βιολέτα Μέγαρη την 8η θέση, με επίδοση 21.48

Στα 80μ, η Κατερίνα Λαικοσιώτη, με επίδοση 11.42, κατέλαβε την 4η θέση. Στο ίδιο αγώνισμα, η Μαρία Καρόκη κατέλαβε την 13η θέση, με επίδοση 12.16, η Έστα Χριστοπούλου την 15η θέση, με χρόνο 12.40 και η Μαρία Κουνινιώτη την 16η θέση, με χρόνο 12.87

Στα 80μ εμπόδια, η Ανδριάνα Σανδραβέλη κατετάγη 9η, με επίδοση 14.62

Επόμενος αγώνας για τον Αθηνόδωρο, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων, που θα διεξαχθεί στις 22-23 Ιουνίου, στην Κατερίνη. Η αποστολή του Αθηνόδωρου θα αποτελείται από 8 αθλητές και αθλήτριες, οι οποίοι κατεβαίνουν σε αυτό το πρωτάθλημα με υψηλές προσδοκίες. Η αγωνιστική δράση του Αθηνόδωρου με αρχή το Πανελλήνιο αυτό Πρωτάθλημα στην Κατερίνη, φτάνει στην κορύφωσή της, καθώς ακολουθούν τα Πανελλήνια Πανελλήνια Πρωταθλήματα όλων των κατηγοριών. Είναι βέβαιο πως για άλλη μια φορά, οι κόποι και οι προσπάθειες ολόκληρης της χρονιάς θα ανταμειφθούν με τον καλύτερο τρόπο.