Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών

Στο μεγαλύτερο εγχώριο αθλητικό γεγονός του στίβου, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών - Γυναικών, έδωσε για μια ακόμη φορά το παρόν ο Αθηνόδωρος.

Την έναρξη των συμμετοχών του συλλόγου μας έκανε το Σάββατο πρωί στον προκριματικό της σφαιροβολίας ο 47χρονος πλέον Γιώργος Ιατρόπουλος. Mε επίδοση 13.82, μακριά από το ατομικό του ρεκόρ, έμεινε στην 18η θέση.

Το απόγευμα του Σαββάτου, ο Κώστας Ιατρόπουλος κατέλαβε την 6η θέση στα 3000 μέτρα με φυσικά εμπόδια με χρόνο 9.26.91. Ο ίδιος αθλητής, το πρωί της Κυριακής, στον προκριματικό του αγωνίσματος των 800 μέτρων, πραγματοποιώντας ατομικό ρεκόρ 1.58.60, κατέλαβε τελικά την 13η θέση στην συνολική κατάταξη του αγωνίσματος.

Ο Μιχαήλ Καΐπης, στο άλμα εις ύψος έκλεισε την πολύ πετυχημένη του χρονιά με άλμα στο 1.92, που του έδωσε την 7η θέση.

Τέλος, ο Ηλίας Καραμπούλας στο αγώνισμα των 5000 μέτρων, με επίδοση 15.55.94, που αποτελεί και νέο ατομικό ρεκόρ, κατέλαβε την 15η θέση.